Zapisy trwają

Równania kwadratowe z parametrem - Matura rozszerzona z matematyki

Kurs przeznaczony jest dla maturzystów, którzy przygotowują się do matury rozszerzonej z matematyki. Równanie kwadratowe z parametrem to pewniak maturalny! Postaram się w jasny i przyjazny sposób przez 5 kolejnych lekcji przeprowadzić Cię przez typowe zadania maturalne dotyczące wspomnianego tematu. Na pierwszej lekcji poznamy wzory Viete’a i powtórzymy te zagadnienia które musisz umieć, aby przejść do zadań dotyczących równań kwadratowych z parametrem. Na drugiej i trzeciej lekcji zaczniemy rozwiązywać typowe zadania o niewysokim stopniu trudności. Natomiast lekcja 3 i 4 to zadania maturalne z ostatnich lat, ale już o podwyższonym stopniu trudności. Po każdych zajęciach otrzymasz ode mnie zadania do samodzielnej pracy, a na następnej lekcji udostępnię Ci moje rozwiązania, abyś mogła/mógł sprawdzić poprawność swojej pracy.

Poznaj nauczyciela:
Doświadczony Pedagog
Agnieszka W.

Jestem nauczycielką matematyki od ponad 25 lat. Pracuję w liceum i technikum, wcześniej pracowałam w gimnazjum. Od 12 lat jestem czynnym egzaminatorem maturalnym. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, wyżywam się pielęgnując kwiaty na działce lub spalając kalorie na siłowni :) Uwielbiam góry, szczególnie Bieszczady - tam czuję się wolna...


Szczegóły kursu:
Status: Zapisy trwają
Cena jednej lekcji: 40
Najwcześniejsza data startu kursu: 12-09
Zapisanych uczniów: 0 / 10
Poziom: Liceum i Technikum
Przedmiot: Matematyka
Zajęcia odbywaja się w dniach: Środa o godzinie 16:30, Środa o godzinie 16:30,

Czego się nauczysz?

Kursy stworzone pod Twoje potrzeby

Opis lekcji:
Na lekcji poznamy wzory Viete'a i ich zastosowanie. Pod koniec lekcji powtórzymy te umiejętności, które są niezbędne, aby móc rozwiązywać równania kwadratowe z parametrem. Będą to mi.in. wzory skróconego mnożenia, rozwiązywanie nierówności kwadratowych, rozwiązywanie równań i nierówności wymiernych (ułamki algebraiczne).

Opis lekcji:
Podczas tej lekcji przejdziemy do rozwiązywania typowych zadań dotyczących równań kwadratowych z zastosowaniem wzorów skróconego mnożenia. Oprócz zadań które rozwiążemy wspólnie otrzymasz ode mnie zadania podobne zadania do samodzielnej pracy.

Opis lekcji:
Podczas tej lekcji poznamy różne typy zadań związane z równaniami i nierównościami kwadratowymi z parametrem. Po lekcji otrzymasz ode mnie listę podobnych zadań do samodzielnej pracy.

Opis lekcji:
Na tej lekcji poznamy najbardziej typowe zadania maturalne, które pojawiły się na maturze rozszerzonej w latach poprzednich. Tradycyjnie kilka podobnych zadań otrzymasz do samodzielnego przeliczenia w celu sprawdzenia poznanych umiejętności.

Opis lekcji:
Na ostatniej lekcji rozwiążemy kilka mniej typowych zadań, które pojawiły się na maturze rozszerzonej w latach poprzednich.

Opinie naszych uczniów
i rodziców.

Dbamy o jakość naszych usług edukacyjnych
w najlepszy sposób. Opinie naszych klientów są dla nas ważne.
...
...
...
Najlepsza pomoc. Bardzo długo szukałem kogoś kto pomoże w przygotowaniu do matury. Na szczęście znalazłam takiego kogoś właśnie tutaj. Szerokie grono wyspecjalizowanych nauczycieli, bardzo dobrze działająca platforma. Serdecznie polecam!
  • Michał

    Uczeń 4 klasy liceum

    Logo
    Logo