Zapisy trwają

Powtórka przed maturą. LICZBY i DZIAŁANIA

Tematyka kursu dotyczy działań na liczbach rzeczywistych - obliczenia procentowe, cechy podzielności, przybliżenia liczb, błąd względny, wartość bezwzględna liczby, działania na potęgach i obliczanie potęg oraz pierwiastków, logarytmy i działania na logarytmach, wzory skróconego mnożenia (wykorzystywane w obliczaniu potęg liczb), usuwanie niewymierności z mianownika ułamka. Kurs dotyczy treści z podstawy programowej "nowej matury" od 2023r., jednak znakomita większość zadań oparta jest o zadania z poprzednich lat - zatem ostatni rocznik maturzystów "starej" podstawy też powinien z niego wynieść korzyści.

Poznaj nauczyciela:
Doświadczony Pedagog
Roman D.

Jestem nauczycielem, który przeszedł przez wszystkie szczeble edukacji w Polsce, uczyłem matematyki w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Od ponad 20 lat uczę matematyki w liceum/technikum. Jestem również od wielu lat egzaminatorem maturalnym z matematyki.


Szczegóły kursu:
Status: Zapisy trwają
Cena jednej lekcji: 23
Najwcześniejsza data startu kursu: 12-09
Zapisanych uczniów: 0 / 15
Poziom: Liceum i Technikum
Przedmiot: Matematyka
Zajęcia odbywaja się w dniach: Wtorek o godzinie 17:00, Czwartek o godzinie 18:30,

Czego się nauczysz?

Kursy stworzone pod Twoje potrzeby

Opis lekcji:
Podstawowe typy zadań, spotykane w arkuszach maturalnych - działania na ułamkach, procenty, wartość bezwzględna liczby, notacja wykładnicza.

Opis lekcji:
Omawiam wszystkie wzory, potrzebne zarówno do "starej", jak i do "nowej" (po 4-letnim LO) matury. Zastosowania wzorów w zadanich maturalnych.

Opis lekcji:
Redukcja wyrażeń podobnych, działąnia na wyrażeniach (również z zastosowaniem wzorów skr. mn.), wartość liczbowa wyrażenia algebraicznego.

Opis lekcji:
Cechy podzielności z zastosowaniami; proste zadania dowodowe - podzielność i reszta z dzielenia.

Opis lekcji:
Potęga o wykładniku całkowitym i naturalnym. Najczęstsze zadania maturalne z zastowaniem obliczeń potęgowych. Potęga i pierwiastek.

Opis lekcji:
Zadania dotyczące określania, do jakiego zbioru liczbowego należy dana liczba (również: ile liczb mieści się w danym przedziale). Usuwanie niewymierności z mianownika ułamka. Zadania łączące potęgi, pierwiastki i wzory skróconego mnożenia.

Opis lekcji:
Zadania maturalne z wykorzystaniem logarytmów. Obliczanie logarytmów, działania na logarytmach. Zmiana podstawy logarytmu. Proste zadania dowodowe.

Opis lekcji:
Zestaw zadań, przygotowany z wybranych zadań, które pojawiły się w arkuszach maturalnych. UWAGA: ta lekcja może być również tworzona przez uczniów, na podstawie przesłanych wcześniej propozycji zadań.

Opinie naszych uczniów
i rodziców.

Dbamy o jakość naszych usług edukacyjnych
w najlepszy sposób. Opinie naszych klientów są dla nas ważne.
...
...
...
Najlepsza pomoc. Bardzo długo szukałem kogoś kto pomoże w przygotowaniu do matury. Na szczęście znalazłam takiego kogoś właśnie tutaj. Szerokie grono wyspecjalizowanych nauczycieli, bardzo dobrze działająca platforma. Serdecznie polecam!
  • Michał

    Uczeń 4 klasy liceum

    Logo
    Logo