Zapisy trwają

Moda na Polski 3

Kurs skierowany jest do ósmoklasistów intensywnie przygotowujących się do egzaminu. Uczniowie utrwalają wiedzę na temat lektur szkolnych, rozwiązują zadania egzaminacyjne dotyczące lektur, ćwiczą argumentowanie, charakteryzowanie, opisywanie postaci, miejsc, przedmiotów, redagowanie dialogów.

Poznaj nauczyciela:
Doświadczony Pedagog
Barbara B.

Uwielbiam uczyć. Chętnie pomogę ósmoklasistom przygotować się do egzaminu. Jestem nauczycielem dyplomowanym, z dużym doświadczeniem. Opracowałam autorski program powtórzeń do egzaminu w trzech krokach - ,,Moda na Polski''.


Szczegóły kursu:
Status: Zapisy trwają
Cena jednej lekcji: 28
Najwcześniejsza data startu kursu: 06-03
Zapisanych uczniów: 1 / 5
Poziom: Podstawówka
Przedmiot: Język Polski
Zajęcia odbywaja się w dniach: Czwartek o godzinie 15:00, Czwartek o godzinie 15:00,

Czego się nauczysz?

Kursy stworzone pod Twoje potrzeby

Opis lekcji:
Uczniowie zdobywają wiedzę na temat lektur obowiązkowych. Każdy utwór umiejscawiają w danej epoce, poznają bohaterów, przebieg akcji, interpretują, streszczają i parafrazują.

Opis lekcji:
Uczeń zostaje zapoznany z twórczością Jana Kochanowskiego. Poznaje problematykę fraszek, pieśni i trenów.

Opis lekcji:
Uczeń poznaje epokę oświecenia oraz twórczość Ignacego Krasickiego. Utrwala wiedzę na temat satyry ,,Żona modna".

Opis lekcji:
Uczniowie poznają epokę romantyzmu i pozytywizmu. Zapoznają się z twórczością Adama Mickiewicza. Przypominają sobie problematykę ,,Reduty Ordona", ,,Śmierci Pułkownika"

Opis lekcji:
Uczniowie poznają problemy emigracyjne Polaków walczących o niepodległość. Analizują i interpretują sonet ,,Stepy Akermańskie". Zapoznają się z motywem emigracji w ,,Panu Tadeuszu".

Opis lekcji:
Uczniowie zgłębiają motyw miłości do ojczyzny w ,,Panu Tadeuszu". Dowiadują się, jak ciekawie opisać elementy krajobrazu.

Opis lekcji:
Uczniowie zapoznają się z motywem walki narodowowyzwoleńczej w ,,Panu Tadeuszu". Charakteryzują Jacka Soplicę i utrwalają wiedzę o jego życiu.

Opis lekcji:
Uczniowie zostają zapoznani z problematyką ,,Latarnika" Henryka Sienkiewicza. Poznają dzieje bohatera, zwracają uwagę na problemy i potrzeby emigrantów. Utrwalają wiedzę na temat motywu walki o wolność naszą i waszą.

Opis lekcji:
Uczeń zostaje zapoznany z motywem fantastyki romantycznej. Przypomina sobie elementy nieprawdopodobne w ,,Dziadach" cz. II, ,,Świteziance" i ,,Balladynie". Odczytuje znaczenia symboliczne i alegoryczne oraz przesłania utworów.

Opis lekcji:
Uczeń utrwala wiedzę o lekturach i charakteryzuje bohaterów.

Opis lekcji:
Uczeń utrwala wiedzę o lekturach. Rozważa wątek kary za życiowe błędy. Charakteryzuje bohaterów.

Opis lekcji:
Uczeń zostaje zapoznany z motywem wad narodowych. Przypomina sobie ,,Pana Tadeusza", ,,Zemstę" i ,,Latarnika". Stawia tezę, argumentuje, uczy się podsumowania swej wypowiedzi.

Opis lekcji:
Uczeń charakteryzuje bohaterów literackich: Jacka Soplicę, Strzelca, Cześnika. Utrwala wiedzę na temat lektur. Uczy się argumentacji oraz odróżniania przykładu od argumentu.

Opis lekcji:
Uczeń utrwala wiedzę o ,,Balladynie" , ,,Dziadach" ,,Latarniku" i ,,Panu Tadeuszu". Rozważa motyw marzycielstwa, charakteryzując Kirkora, Pustelnika, Zosię, Skawińskiego i Hrabiego. Dostrzega konsekwencje ucieczki od rzeczywistości.

Opis lekcji:
Uczeń przypomina sobie lektury: ,,Żonę modną", ,,Pana Tadeusza" i ,,Zemstę".

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opis lekcji:

Opinie naszych uczniów
i rodziców.

Dbamy o jakość naszych usług edukacyjnych
w najlepszy sposób. Opinie naszych klientów są dla nas ważne.
...
...
...
Najlepsza pomoc. Bardzo długo szukałem kogoś kto pomoże w przygotowaniu do matury. Na szczęście znalazłam takiego kogoś właśnie tutaj. Szerokie grono wyspecjalizowanych nauczycieli, bardzo dobrze działająca platforma. Serdecznie polecam!
  • Michał

    Uczeń 4 klasy liceum

    Logo
    Logo