Zapisy trwają

Funkcja liniowa

Kurs omawia szczegółowo własności funkcji liniowej, począwszy od wykresu, sposobu wyznaczania wzoru funkcji przechodzącej przez dwa dane punkty, położenie prostych (równoległość, prostopadłość), układy równań i ich geometryczną interpretację. Waiadomości przydadzą się zarówno na poziomie klasy pierwszej LO, jak również w ramach powtórki przed maturą.

Poznaj nauczyciela:
Doświadczony Pedagog
Roman D.

Jestem nauczycielem, który przeszedł przez wszystkie szczeble edukacji w Polsce, uczyłem matematyki w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Od ponad 20 lat uczę matematyki w liceum/technikum. Jestem również od wielu lat egzaminatorem maturalnym z matematyki.


Szczegóły kursu:
Status: Zapisy trwają
Cena jednej lekcji: 28
Najwcześniejsza data startu kursu: 11-09
Zapisanych uczniów: 0 / 15
Poziom: Liceum i Technikum
Przedmiot: Matematyka
Zajęcia odbywaja się w dniach: Poniedziałek o godzinie 18:00, Środa o godzinie 16:00,

Czego się nauczysz?

Kursy stworzone pod Twoje potrzeby

Opis lekcji:
Od proporcjonalności prostej do wykresu y = ax + b. Jak rysować funkcję, jakie znaczenie mają współczynniki "a" i "b" we wzorze funkcji.

Opis lekcji:
Odczytywanie z wykresu i obliczanie miejsca zerowego funkcji, przedziałów, w których funkcja przyjmuje dodatnie/ujemne wartości. Co to znaczy, że funkcja jest rosnąca, malejąca, stała.

Opis lekcji:
W jaki sposób rysować funkcję "klamerkową", jeśli jej elementami są funkcje liniowe. Własności funkcji (przedziały monotoniczności, miejsca zerowe, znak funkcji).

Opis lekcji:
Jak wyznaczyć wzór funkcji, gdy znamy współrzędne dwóch punktów do niej należących. Różne sposoby wyznaczania wzoru - od układu równań, przez wzory i sytuacje szczególne.

Opis lekcji:
Wzór kierunkowy i postać ogólna - to samo, ale w różnych postaciach. Zastosowania wzoru ogólnego - wzór na odległość punktu od prostej, Zamiana wzoru ogólnego na kierunkowy i odwrotnie.

Opis lekcji:
Równoległość i prostopadłość prostych na płaszczyźnie. Warunek równoległości i prostopadłości dla wzorów kierunkowych i ogólnych.

Opis lekcji:
Układ równań liniowych - jak rozwiązywać algebraicznie, a jak graficznie. Dobór metody rozwiązania do zadania. Graficzna interpretacja układu równań liniowych.

Opis lekcji:
Przykłady najczęściej występujących zadań zamkniętych. Jakie elementy funkcji liniowej mogą pojawić się w zadaniach otwartych.

Opinie naszych uczniów
i rodziców.

Dbamy o jakość naszych usług edukacyjnych
w najlepszy sposób. Opinie naszych klientów są dla nas ważne.
...
...
...
Najlepsza pomoc. Bardzo długo szukałem kogoś kto pomoże w przygotowaniu do matury. Na szczęście znalazłam takiego kogoś właśnie tutaj. Szerokie grono wyspecjalizowanych nauczycieli, bardzo dobrze działająca platforma. Serdecznie polecam!
  • Michał

    Uczeń 4 klasy liceum

    Logo
    Logo